Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Produkty w promocji

  Producent

  Liczba wkładów w zestawie

  Wysokość

  Średnica

  Powierzchnia filtracji

  Waga materiału filtrującego

  Wydajność (w miesiącach)

  Wydajność filtra (w litrach)

  Szerokość

  Ciśnienie min. / max.

  Wydajność (w dniach)

  Głębokość

  Ciśnienie pracy ekspresu

  Waga tabletki (g)

  Butelka (ml)

  Moc ogrzewacza

  Prąd znamionowy

  Wtyczka przyłączeniowa

  Znamionowy pobór mocy

  Bezpiecznik automatyczny

  Sól do zmywarki

  Sól do zmywarki(Liczba produktów: 2)

  Twarda woda płynąca z większości polskich kranów ma zły wpływ na sprzęty kuchenne. W związku z dużą zawartością wapnia i magnezu może się z niej wytrącać kamień, który następnie osadza się na podzespołach urządzeń. To natomiast prowadzi do ich uszkodzeń i drogich napraw oraz serwisowania sprzętów. Prostą metodą, która pozwala uniknąć zepsucia zmywarki do naczyń, jest używanie soli. Sól do zmywarek zmiękcza wodę, przez co chroni podzespoły sprzętu AGD. Dzięki niej również Twoje naczynia są czystsze i pozbawione osadów, a działanie nabłyszczacza jest dostrzegalne. Sól do zmywarek dostarcza jony sodu, które w wyniku łączenia się z żywicą jonowymienną przyciągają jony wapnia i magnezu. Następnie są one neutralizowane, dzięki czemu woda staje się miękka. Sól powinna być regularnie uzupełniana w zmywarce, aby zachować ciągłość bezawaryjnej pracy urzadzenia. W naszym sklepie znajdziesz najlepszej jakości sole rekomendowane przez producentów sprzętów AGD.

  Czy warto używać soli w zmywarce?

  Producenci zmywarek zalecają stosowanie specjalnej soli do zmywarek, która ma kluczowe znaczenie dla skutecznego zmiękczania wody, a tym samym redukcji kamienia w zmywarce. Nadmiar cząsteczek wapiennych i magnezu w twardej wodzie osadza się w częściach wewnętrznych zmywarki, co w konsekwencji może prowadzić do zmniejszenia wydajności urządzenia, a nawet jego awarii. To natomiast zmusza nas do kosztownych napraw i na pewien czas pozbawia możliwości użytkowania sprzętu.

  Jak działa sól w zmywarce?

  W każdej zmywarce zamontowany jest wymiennik jonowy, którego zadaniem jest zmiękczanie wody. Woda przepływa przez żywicę jonowymienną, która zamienia wapń i magnez odpowiedzialne za twardość wody na bezpieczny dla urządzenia sód. Z czasem właściwości wymienne się zmniejszają. Regularne stosowanie soli dodane na podstrone i sformatowane w urządzeniu regeneruje wymiennik, dzięki czemu może on nieprzerwanie efektywnie zmiękczać wodę. Urządzenie będzie działało sprawnie, bez ryzyka awarii, a szkło i inne naczynia będą czyste, błyszczące i pozbawione białego nalotu.

  Inne korzyści z użytkowania soli

  Oprócz zmiękczenia wody oraz ochrony sprzętu, stosowanie soli ma również inną pozytywną właściwość. Dzięki niej naczynia są pozbawione białego nalotu. Osad z twardej wody może sprawiać, że nawet najskuteczniejszy nabłyszczacz przestanie być użyteczny. Natomiast po zmiękczeniu szklanki, talerze i sztućce są lśniące i czyste. Nie musisz już niczego polerować. Urządzenie korzystające z twardej wody to również większe zużycie detergentów oraz energii. Dzieje się tak dlatego, że kamień stopniowo osadza się na elementach takich jak grzałki i zmniejsza skuteczność ich działania.

  Gdzie wsypać sól do zmywarki?

  Odpowiednią ilość soli regenerującej należy wsypać do specjalnego pojemnika, który umieszczony jest na dole zmywarki. Niektóre urządzenia informują o konieczności dosypania kryształków, gdy zapas się zmniejszy. W innych zmywarkach należy samemu, co jakiś czas sprawdzać poziom zawartości pojemnika. Regularne stosowanie soli w zmywarkach pozwoli Ci cieszyć się mniejszymi rachunkami oraz bezawaryjnością i długim działaniem urządzenia.

  Pamiętaj, że do zmywarki nie należy wsypywać soli kuchennej. Ma ona inne właściwości niż ta przeznaczona do sprzętu AGD i może uszkodzić Twoje urządzenie. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości profesjonalne sole regeneracyjne, takich uznanych marek, jak WPRO czy Electrolux. Dostępne pojemności lub sprzedawane zestawy pozwolą Ci zrobić zapas na dłuższy czas i nie martwić się nagłym brakiem soli. Uniwersalna formuła produktu jest odpowiednia do stosowania we wszystkich zmywarkach, niezależnie od producenta. Oferowane przez nas sole są rekomendowane przez czołowych producentów zmywarek, w tym Whirlpool, KitchenAid, Electrolux, Bauknecht, Indesit i Hotpoint.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media