Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Producent

  Wydajność filtra

  Model filtra

  Liczba filtrów w zestawie

  Wkłady filtrujące do dzbanka

  Wkłady filtrujące do dzbanka(Liczba produktów: 149)

  Filtr jest bardzo ważnym elementem każdego dzbanka. Dzięki niemu możesz pić wodę kranową od razu po przefiltrowaniu i dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Zazwyczaj dzbanki sprzedawane są w zestawie z wkładem lub ich większą liczbą, więc przez jakiś czas nie musisz się martwić ich zapasem. Jednak co, jeśli filtry Ci się skończą? W sprzedaży dostępnych jest wiele filtrów do dzbanków różnych producentów. Firmy, które w swojej ofercie posiadają dzbanki, produkują również kompatybilne z nimi wkłady. Do najpopularniejszych producentów należą: Brita, Dafi, FilterLogic i Aquaphor. Istnieją dwa główne typy wkładów: filtr pionowy, czyli Classic (jego zamiennikami są Aquaphor B100-15 i FilterLogic FL-601) oraz filtr poziomy, który występuje w kilku wersjach i ma różne nazwy w zależności od marki. Wkłady Maxtra+ – Pure Performance i Hard Water Expert, to propozycja od firmy Brita. Natomiast Dafi Unimax, FilterLogic FL-402 oraz Aquaphor B100-25 to modele innych firm. Dokładna kompatybilność znajduje się w opisie każdego produktu. Filtry oczyszczają wodę z metali ciężkich, chloru i zanieczyszczeń. Dodatkowo ją zmiękczają, a więc chronią Twoje sprzęty przed kamieniem. Dostępne są również wkłady wzbogacające wodę w różnego rodzaju pierwiastki i minerały, takie jak: Dafi Unimax Mg+, Classic pH+ lub Classic AGD+. Z pewnością znajdziesz tu najlepszy filtr do Twojego dzbanka.

  Co warto wiedzieć o wkładach filtrujących?

  Dzbanek bez wkładu filtrującego jest po prostu naczyniem na wodę. To filtr spełnia najważniejszą rolę i pozwala pozbyć się zanieczyszczeń z sieci wodociągowej. W naszym sklepie dostępne są wkłady do dzbanków czterech największych firm produkujących zarówno dzbanki, jak i filtry do nich, są to: Brita, Dafi, FilterLogic i Aquaphor. Większość filtrów ma podobną budowę i mieszankę filtrującą. Wszystkie służą do oczyszczania wody kranowej i mają podobną żywotność. Producenci zakładają, że jeden filtr powinien wystarczyć na miesiąc użytkowania lub do przefiltrowania około 150 litrów wody, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Po tym czasie wkład traci swoje właściwości i przestaje oczyszczać wodę. Dokładna żywotność filtra waha się w przedziale od 100 l do 200 l i zależy od producenta.
  Wkłady poszczególnych firm różnią się skutecznością i dodatkowymi funkcjami mieszanki filtrującej. Istnieją filtry, które dodatkowo wzbogacają wodę w magnez lub podwyższają poziom pH. Są to na przykład filtry do dzbanka Dafi Classic , Unimax Mg+, Classic Mg+, Classic pH+.

  Jaki wkład do dzbanka?

  Firmy produkujące dzbanki w swojej ofercie mają wkłady dedykowane do nich. Jednak większość filtrów można stosować wymiennie. Istnieją dwa podstawowe typy wkładów. Pierwszy z nich to model Classic (Brita Classic, Dafi Standard Classic, Aquaphor B100-15 Standard Classic oraz FiterLogic FL-601). Jest on stosowany w dzbankach z filtrem pionowym typu Classic. Natomiast drugi typ to Brita Maxtra Plus (Pure Performance lub Hard Water Expert). Jego odpowiednikami innych firm są: Dafi Standard Unimax, Unimax Mg+, FilterLogic FL-402 i FL-402E oraz Aquaphor Maxfor B100-25 i Maxfor B25 (Mg). Wkłady do dzbanków Brita nieznacznie różnią się od innych filtrów, dlatego ważne jest sprawdzenie kompatybilności każdego z nich. Zanim kupisz filtr, upewnij się, że pasuje on do Twojego modelu dzbanka.

  Na czym polega filtrowanie wody?

  Wkłady składają się z plastikowej obudowy i mieszanki filtrującej znajdującej się w środku. Początkowo woda musi przepłynąć przez obudowę. Jest to pierwszy etap filtracji, w którym wychwycone zostają mechaniczne zanieczyszczenia, takie jak elementy korozji z rur wodociągowych. Następnie woda trafia do mieszanki, która składa się z węgla aktywnego oraz żywicy jonowymiennej. Węgiel oczyszcza ciecz z metali ciężkich (miedzi, rtęci), chloru, bakterii itp., natomiast żywica zmiękcza wodę. Po takiej filtracji kranówka przepływa jeszcze raz przez plastikową obudowę, aby zyskać pewność, że nie pozostały w niej żadne niepożądane substancje. Woda po przefiltrowaniu jest zdrowa i czysta. Pomaga chronić Twoje zdrowie i wydłuża żywotność Twoich sprzętów AGD, ponieważ redukuje osadzanie się kamienia.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media