Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Filtr przeznaczony do okapu marki

  Typ filtra

  Czas wymiany

  Materiał filtrujący

  Typ węgla aktywnego

  Filtr węglowy do okapu

  Filtr węglowy do okapu(Liczba produktów: 28)

  Węgiel aktywny słynie ze swoich właściwości absorpcyjnych. Stosowany jest nie tylko do oczyszczania wody, ale również do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. W związku z tym filtr węglowy chętnie stosowany jest w okapach kuchennych. Zanieczyszczenia, które mogą wytworzyć się podczas gotowania, a następnie osadzić się na ścianach, płytkach i szafkach są skutecznie pochłaniane i zatrzymywane wewnątrz filtra. Dzięki temu chronimy kuchnię oraz oszczędzamy sobie ciężkiej pracy podczas sprzątania. W naszym sklepie dostępne są filtry węglowe do okapów firm Whirlpool i Electrolux. Są one kompatybilne z pochłaniaczami powietrza wielu marek, należą do nich m.in.: Ariston, Fagor, Hotpoint, Ikea, Sauter. Ponadto posiadamy uniwersalny wkład węglowy do okapu, który można wyciąć i dopasować do swojego urządzenia. To wspaniałe rozwiązanie, jeśli nie mamy czasu na sprawdzanie opisów filtrów i szukanie tych kompatybilnych z naszym urządzeniem.

  Skuteczne pochłanianie zapachów

  Najczęściej stosowane filtry w okapach kuchennych to filtry węglowe. Jeśli posiadasz pochłaniacz bez dostępu do komina, to właśnie filtr węglowy może być najlepszym rozwiązaniem w Twojej kuchni. Tego typu rozwiązania można często spotkać w blokach. Brak otwartego obiegu nie jest przeszkodą, by zapewnić skuteczne pochłanianie pary wodnej czy tłuszczu podczas gotowania.

  Jak działa filtr węglowy w pochłaniaczu kuchennym?

  Głównym składnikiem odpowiadającym za pochłanianie w tego rodzaju filtrach jest węgiel aktywny. Jest on szeroko stosowaną w filtrach powietrza substancją, która niezwykle skutecznie usuwa związki chemiczne. W efektywny sposób pochłania intensywne lub nieprzyjemne zapachy, tłusty osad, parę, a także bakterie. Niweluje powstawanie osadu na płytkach i innych powierzchniach w kuchni. W wielu oferowanych przez nas filtrach stosowany jest węgiel aktywny AC40. Cechuje się on podwójnie skutecznym oczyszczaniem. Zatrzymuje na sobie dwa razy więcej niepożądanych cząsteczek niż standardowy węgiel AC20.

  Jak często wymieniać filtr węglowy w okapie?

  Producenci najczęściej zalecają wymianę wkładu co 3 do 6 miesięcy w zależności od produktu. Każdy filtr węglowy ma określoną wydajność. Po pewnym czasie traci swoje właściwości chłonące. Dlatego należy je regularnie wymieniać według zaleceń. Większość filtrów dostępnych w naszym sklepie posiada wskaźnik zużycia. To praktyczne rozwiązanie pozwoli Ci monitorować stan zużycia filtra zamontowanego w okapie. Nie musisz pamiętać, kiedy filtr został zamontowany. O odpowiednim momencie wymiany poinformuje Cię kolor wskaźnika.

  Jak dopasować wkład węglowy do mojego okapu?

  Jeśli posiadasz okap na filtr węglowy, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wymiennych wkładów. W opisach poszczególnych produktów zawarliśmy listy modeli kompatybilnych. Wystarczy porównać model swojego okapu z opisem produktu. Ponadto nasi specjaliści służą radą. W sprzedaży posiadamy również uniwersalny filtr węglowy do okapu, który należy dociąć i dopasować do swojego pochłaniacza.

  Oferujemy wysokiej jakości filtry do okapów takich uznanych marek jak WPRO (Whirlpool) czy Electrolux. Ich trwała i uniwersalna konstrukcja pozwala na znalezienie odpowiedniego wkładu do pochłaniaczy wielu marek. Mogą być używane m.in. w urządzeniach AEG, Arthur Martin, Baukncecht, Faure, Privileg, IKEA, Indesit, Laden, Ignis, Hotpoint Ariston oraz Gorenje.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media