Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Producent

  Typ kawy

  Gatunek kawy

  Waga

  Kawa mielona

  Kawa mielona(Liczba produktów: 44)

  Dobra kawa mielona to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią wygodę i nie mają czasu na mielenie ziaren. Wystarczy ją wsypać do kolby ekspresu, kawiarki czy filiżanki, by rozpocząć proces przygotowania aromatycznego napoju. Najlepsi producenci wiedzą jak ważne jest odpowiednie opakowanie dlatego szczelnie zamykają kawę, niekiedy w specjalne, hermetyczne puszki. Odpowiednio przechowywana nie traci aromatów i wspaniale smakuje, nawet długo po otwarciu. Jej smak zależy od gatunku, kraju, w którym rosła, stopnia wypalenia ziaren itp. Każda z dostępnych w naszym sklepie kaw to inny smak. Niektóre są delikatne, lekko słodkie, inne natomiast mocne i gorzkie, dla koneserów prawdziwie intensywnych smaków. W ofercie dostępne są między innymi włoskie kawy Illy oraz wybór mielonych gatunków marki Tchibo.

  Kawa mielona Illy Espresso Black 250g
  -20%
  IllyKawa mielona Illy Espresso Black 250g
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach:  

  Jak wybrać dobrą kawę mieloną?

  Najlepsza kawa mielona powstaje z wybornych ziaren. Zanim trafi do opakowania w zmielonej formie, przebywa długą drogę. Istotny jest jej gatunek oraz miejsce uprawy. Najkorzystniejsze warunki stwarzają wyżynne lub górskie tereny lasów tropikalnych. Rodzaj gleby, temperatura powietrza oraz jego wilgotność – wszystko to wpływa na finalny smak kawy.

  Istotny jest sam proces zbierania owoców kawowca i nieoceniona jest rola wypalania ziaren. Nie bez powodu mówi się o mistrzach palenia ziaren. Dopiero uszlachetniona w ten sposób kawa jest mielona, a następnie pakowana.

  Illy – włoski smak kawy

  Pierwsze palarnie Illy powstały już w 1933 roku. W sklepie znajdziesz szeroki wybór najlepszych kaw mielonych pochodzących od włoskiego producenta. Pośród nich są między innymi Illy Espresso, Illy Cllassic Espresso Black, Illy Moka, Illy bezkofeinowa. Z pewnością każdy odnajdzie najodpowiedniejszy dla siebie smak.

  Każda kawa mielona Illy zamknięta jest w charakterystycznej puszce w srebrnym kolorze, której wygląd jest rozpoznawalny na całym świecie. Specjalne opakowanie jest pozbawione ciśnienia, co zapewnia maksymalną szczelność. Dzięki temu kawy dłużej utrzymują smak i aromat, a Ty możesz cieszyć się intensywnością i wyrazistością swojego napoju.

  Tchibo – kawy z całego świata

  Ta niemiecka marka jest znana z wysokiej jakości produktów. Ziarna do produkcji kawy Tchibo są starannie zbierane w wybranych lokalizacjach na kilku kontynentach, by następnie poddać je wypalaniu pod okiem mistrzów. W naszej ofercie dostępne są wyborne kawy mielone Tchibo z ekskluzywnych edycji Barista oraz Privat Kaffee, a także mieszanki o włoskim charakterze takie jak Espresso Milano Style czy Sicilia Style

  Tchibo dąży do pozyskiwania kawy w pełni z certyfikowanych upraw. Już teraz na większości kaw widnieją loga takich organizacji jak Rainforest Alliance czy Fairtrade. Świadczą one o tym, że ziarna pochodzą z plantacji, które spełniają najsurowsze wymogi. To pozwala na ochronę środowiska naturalnego, rozwijanie uczciwego handlu czy poprawę warunków życia plantatorów i ich rodzin.

  Kawa mielona – do jakiego ekspresu?

  W części ekspresów ciśnieniowych są wbudowane młynki do kawy. Należy wtedy zaopatrzyć się w kawę ziarnistą. Natomiast tam, gdzie nie ma młynka możliwe są dwa wyjścia – zakupić młynek lub wybierać zmieloną kawę. Ta druga możliwość z pewnością jest dużo tańsza i wygodniejsza.

  Kawę sypaną można wykorzystywać w ekspresach kolbowych, przelewowych, kawiarkach. Każda z metod wydobędzie inne walory smakowe i zaspokoi indywidualne potrzeby. Alternatywą jest, nadal popularna w Polsce, „fusiasta” kawa, którą przygotujesz w bardzo łatwy sposób przez zalanie zmielonych ziaren gorącą wodą w filiżance.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media