Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj
Popularne wyszukiwania:

Podkategoria

  Flaga

  Producent

  Pojemność

  Liczba cykli odkamieniających

  Odkamieniacz do ekspresu przelewowego

  Odkamieniacz do ekspresu przelewowego(Liczba produktów: 4)

  Ekspresy do kawy to urządzenia, o które warto odpowiednio zadbać. Jedną z ważniejszych czynności konserwacyjnych jest odkamienianie. Ekspresy przelewowe nie są wyjątkiem – również one potrzebują regularnego usuwania kamienia. W tym celu najlepiej sięgnąć po uniwersalny odkamieniacz do ekspresu ciśnieniowego. Tego rodzaju płyny doskonale radzą sobie z nagromadzonym kamiennym osadem. Dokładnie eliminują go z wnętrza urządzenia, pozostawiając je w perfekcyjnej czystości. Używanie odkamieniacza do ekspresu do kawy sprawi, że będzie on działał wydajnie i energooszczędnie. Dzięki temu odczujesz różnicę w smaku przygotowanego americano i wydłużysz żywotność urządzenia. Usunięcie kamienia to także pewność, że drobinki osadu nie dostaną się do Twojej filiżanki i nie zmienią walorów kawy. Gdy zaczniesz stosować odkamieniacz do ekspresów, przestaniesz martwić się osadem we wnętrzu urządzenia. Zaczniesz po prostu cieszyć się pełnym aromatem kawy z ekspresu, kiedy tylko nabierzesz na nią ochoty.

  Kamień w ekspresie przelewowym – skąd się bierze?

  Ekspres przelewowy, jak każdy inny, ma kontakt z wodą. Jest ona niezbędna do zaparzenia aromatycznego americano i stanowi nawet 98% filiżanki kawy. Naturalnie w wodzie występują minerały, takie jak wapń oraz magnez. To właśnie one są źródłem kamienia.
  Nawet, gdy wcześniej przefiltrujemy wodę (np. przy pomocy dzbanka z filtrem), trudno usunąć minerały w całości. Co ważne, pewna ich ilość jest pożądana dla uzyskania odpowiedniego smaku kawy. Tak więc z czasem tworzenie warstwy nalotu na częściach ekspresu jest nieuniknione.

  Gdy ekspres podgrzewa wodę, wytrącają się cząsteczki wapnia i magnezu. Następnie tworzą biały osad na częściach ekspresu, który nazywamy kamieniem. Aby usunąć go szybko i skutecznie warto zastosować odkamieniacz do ekspresu ciśnieniowego lub uniwersalny odkamieniacz w płynie, np. marki Durgol.

  Odkamieniacz do ekspresu do kawy – dlaczego warto go stosować?

  Kamień w ekspresie przelewowym może być przyczyną wielu kłopotów ze sprzętem. Przede wszystkim utrudnia on wydajną i optymalną pracę ekspresu.
  Ponadto kamienny osad sprawia, że potrzeba więcej energii do podgrzania wody, więc urządzenie zużywa więcej prądu. Nagromadzenie kamienia może nawet prowadzić do awarii ekspresu i konieczności wizyty w serwisie.
  Odkamieniacze do ekspresów to najskuteczniejszy sposób na usunięcie kamienia z ekspresu przelewowego. Profesjonalne preparaty wyróżniają się efektywnym i szybkim działaniem. Jednocześnie są bezpieczne dla urządzeń.
  Regularne stosowanie odkamieniacza do ekspresu do kawy pozwala całkowicie pozbyć się problemu kamienia. Wysokiej jakości środek (np. marki Durgol) dokładnie usuwa cały osad, nawet z trudno dostępnych i niewidocznych miejsc. To sprawdzony sposób, by utrzymać urządzenie w świetnej kondycji i bez usterek przez długi czas.

  Jak usunąć kamień z ekspresu przelewowego?

  -Sporządź roztwór z odkamieniacza do ekspresu i wody. Wlej go do zbiornika w ekspresie przelewowym.
  -Przepuść przez ekspres roztwór w ilości jednej filiżanki kawy.
  -Odczekaj około 15 minut. Przez cały ten czas roztwór powinien pozostawać w ekspresie.
  -Przepłucz urządzenie pozostałym roztworem z odkamieniacza.
  -Na koniec dwukrotnie przepuść przez ekspres czystą wodę, tak by wypłukać resztki odkamieniacza.
  Zanim odkamienisz urządzenie wyczyść filtr stały – jeżeli znajduje się on w urządzeniu. Powyższe wskazówki mają charakter ogólny i znajdują zastosowanie w większości ekspresów przelewowych. Jednak zanim przystąpisz do odkamieniania, warto zapoznać się z instrukcją Twojego urządzenia oraz odkamieniacza do ekspresu i postępować zgodnie z nimi.

  Social media