Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Producent

  Liczba tabletek w opakowaniu

  Waga tabletki

  Tabletki do czyszczenia ekspresu ciśnieniowego

  Tabletki do czyszczenia ekspresu ciśnieniowego(Liczba produktów: 22)

  Czyszczenie ekspresu jest jednym z etapów pielęgnacji, która jest niezbędna do utrzymania prawidłowej pracy urządzenia. Odpowiednia konserwacja pozwoli Ci długo cieszyć się bezawaryjnością ekspresu oraz wspaniałym smakiem kawy. Niestety samo odkamienianie sprzętu nie usunie wszystkich nagromadzonych na podzespołach zabrudzeń. Należy to zrobić, stosując profesjonalne środki czyszczące. Najczęściej przyjmują one właśnie formę tabletek, które rozpuszczają osady. W naszym sklepie znajdziesz tabletki do czyszczenia ekspresu firm Jura, Saeco, DeLonghi, Krups, Siemens, Nivona, Urnex, Puly itp. Zadaniem tabletek jest pozbycie się tłustych i oleistych osadów, które są pozostałością po procesach mielenia oraz parzenia kawy. Czyszczenie większości ekspresów przebiega w podobny sposób. W zależności od modelu urządzenia albo wrzucasz tabletkę do pojemnika z wodą, albo umieszczasz ją w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Następnie należy postępować zgodnie z zaleceniami producentów oraz instrukcją obsługi. Odpowiednia pielęgnacja ekspresów do kawy pozwoli Ci cieszyć się ich długą i bezawaryjną pracą. Serwisowanie sprzętu może być drogie, czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie podzespołów, stosowanie filtrów i odkamienianie. Dodatkowo prawidłowa konserwacja ekspresów do kawy pozwoli Ci cieszyć się wspaniałym smakiem tego napoju, ze wszystkimi jego nutami oraz aromatami.

  Tabletki czyszczące ekspres skutecznie rozpuszczają i usuwają tłuszcz oraz osad z kawy. Dlatego nazywane są niekiedy tabletkami odtłuszczającymi. Z każdą zaparzoną filiżanką kawy na ściankach urządzenia zbierają się oleiste resztki pochodzące ze zmielonych ziaren. Z czasem osad może być źródłem nieprzyjemnego zapachu i pogorszyć działanie ekspresu lub nawet go uszkodzić. Dodatkowo może negatywnie wpływać na smak kawy. Każdy ekspres ciśnieniowy powinien być poddawany regularnemu czyszczeniu przy pomocy profesjonalnych tabletek. Stosując je, utrzymujesz odpowiednią higienę zaparzania. Wewnętrzne części ekspresu są czyste, a urządzenie sprawnie robi smaczną kawę. W ten sposób wydłużasz również żywotność ekspresu ciśnieniowego i unikasz drogich napraw serwisowych. Czyszczenie ekspresu jest też bardzo ważne, jeśli chcemy odpowiednio zadbać o nasze zdrowie. Picie kawy z nieoczyszczonego sprzętu to nie tylko zły smak napoju, ale zagrożenie spożycia szkodliwych substancji i bakterii, które mogły rozwinąć się na urządzeniu. Dbanie o ekspres do kawy jest proste i wbrew pozorom nie zajmuje dużo czasu. W zależności od modelu ekspresu proces może wyglądać trochę inaczej. Czyszczenie trwa od kilku do kilkunastu minut, a korzyści, które dzięki temu procesowi możemy osiągnąć są bardzo duże.

  Jak często czyścić ekspres tabletkami?

  Większość producentów tabletek oraz ekspresów, jak na przykład Saeco czy Krups, zaleca przeprowadzanie czyszczenia nie rzadziej niż raz w miesiącu. Innym wyznacznikiem sugerującym użycie tabletek może być zaparzenie około 500 kaw. Częstotliwość czyszczenia zależy więc również od tego, w jakim stopniu eksploatujemy urządzenie. Niektóre z ekspresów wyświetlają odpowiedni komunikat, który przypomina o konieczności czyszczenia. Regularne stosowanie tabletek pozwoli usunąć resztki kawy i oleisty osad z bloku zaparzającego. Cykl czyszczenia można przeprowadzić w łatwy sposób dzięki automatycznej funkcji ekspresu. W takim przypadku urządzenie samo pokieruje procesem usuwania osadu. Pamiętaj, że tabletki nie mają zastosowań odkamieniających. Do tego celu używaj raz w miesiącu specjalnego odkamieniacza. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych środków usuwających wapienny osad. Dbaj o swój ekspres ciśnieniowy i ciesz się wyśmienitym smakiem ulubionej kawy, bez obaw o awarię.

  Sprawdzone i skuteczne produkty

  W ofercie sklepu znajdziesz oryginalne tabletki czyszczące najwyższej jakości prosto od producentów ekspresów ciśnieniowych, takich jak: Saeco, Krups, Bosch, Siemens, Jura czy Nivona, w tym: Krups XS3000 i F055 Orchestro, Saeco CA6704 i CA6704/99, Bosch 311769 TCZ6001 TZ6001 TZ60001 TZ8001, TCZ80001, Siemens 311769 TCZ6001 TZ6001 TZ60001 TZ8001, TCZ80001, TCZ80001B. Nivona NIRT701, Jura 62715. Tabletki nadają się zarówno do konserwacji ekspresów poszczególnych producentów, jak i innych urządzeń. Sprawdzonym rozwiązaniem są także efektywne tabletki uniwersalne, które można stosować do czyszczenia wszystkich ekspresów ciśnieniowych, niezależnie od marki, są to między innymi: Puly Caff Plus Tabs i Urnex Cafiza. Dostępne są również tabletki, które oczyszczają ekspres, a dodatkowo pokrywają go warstwą ochronną. Są to np. tabletki dwufazowe Jura, które pozostawiają specjalną powłokę i zapobiegają dalszemu osadzaniu się brudów. Chronią tym samym Twoje urządzenie i wydłużają czas pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media