Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj
Popularne wyszukiwania:

Podkategoria

  Flaga

  Rodzaj środka

  Pojemność

  Liczba cykli czyszczących

  Płyn do czyszczenia ekspresu

  Płyn do czyszczenia ekspresu(Liczba produktów: 12)

  Płyn czyszczący powinien być stosowany w każdym ekspresie kolbowym. Odpowiednia konserwacja urządzenia jest niezbędna do zapewnienia jego optymalnej pracy. Czysty i zadbany ekspres będzie działał sprawnie i zaparzał pyszne kawy. Stosując profesjonalny płyn czyszczący, np. marki Urnex lub Puly zadbasz o higienę urządzenia. Możesz mieć pewność, że zanieczyszczenia nie dostaną się do Twojej kawy. Dzięki temu jej smak będzie nieskazitelny. Ekspres jest narażony na szereg zanieczyszczeń. Jego elementy, wewnętrzne i zewnętrzne mają kontakt z kamiennym osadem, mlekiem czy olejem kawowym. Resztki po zaparzaniu kawy mogą pleśnieć i psuć smak napoju. Regularne czyszczenie urządzenia płynem eliminuje ten problem i zapobiega rozwojowi bakterii. Serwowane napoje będą nie tylko pyszne, ale też zdrowe. Stosując profesjonalne płyny czyszczące, możesz być pewien, że Twój ekspres kolbowy odwdzięczy się bezawaryjną i wydajną pracą przez długi czas. A Ty unikniesz drogich serwisowych napraw.

  Jak dbać o ekspres?

  Dobra kawa to nie tylko wspaniałe ziarna i obszerna wiedza na temat procesu jej przygotowywania. Duży wpływ na smak ma także jakość i odpowiednia higiena ekspresu. Pamiętajmy, że należy dbać o regularne oczyszczanie urządzenia, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia z podzespołów mogą trafić prosto do naszej filiżanki, a następnie do organizmu. Co więcej, mogą utrudnić pracę ekspresu, a nawet doprowadzić do jego awarii.

  Dlaczego jeszcze warto czyścić ekspres?

  Czyszczenie ekspresu powinno stać się Twoim nawykiem. Jest to również duża oszczędność pieniędzy, ponieważ odpowiednio zadbany sprzęt rzadziej się psuje. Unikasz tym samym kosztów drogich napraw lub kupowania nowego urządzenia.

  Jak czyścić ekspres kolbowy?

  Zazwyczaj do odpowiedniego wyczyszczenia ekspresu oraz jego podzespołów jest potrzebne tak zwane ślepe sitko. Nie ma ono otworów, przez które mogłaby wypłynąć woda, a wlany do środka płyn trafia do urządzenia.

  Ważne jest, aby regularnie usuwać z ekspresu olejki kawowe i resztki mleka. Szeroka gama dostępnych środków do czyszczenia z pewnością pozwoli dobrać ten odpowiedni dla Twojego ekspresu. W każdym przypadku należy w pierwszej kolejności stosować się do zaleceń producenta urządzenia. Ponadto powinniśmy się zapoznać z informacjami umieszczonymi na opakowaniu produktu.

  Jaki płyn do czyszczenia ekspresu wybrać?

  Na rynku dostępny jest szeroki wybór środków, które pomagają utrzymać sprzęt w świetnym stanie. Wśród nich znajdziesz również płyny czyszczące przeznaczone do ekspresów kolbowych.

  W tej kategorii bezkonkurencyjne są marki takie jak Urnex czy Puly. Ich produkty skutecznie usuwają resztki kawowego osadu czy pozostałości po nim. To firmy, które specjalizują się w produkcji profesjonalnych preparatów do konserwacji ekspresów ciśnieniowych.

  Ich dużą zaletą jest uniwersalność. Mogą być stosowane z powodzeniem w urządzeniach wielu marek, np. Saeco, DeLonghi czy Krups. Bez względu na to, jakiego ekspresu kolbowego używasz w swoim domu czy kawiarni, te preparaty będą działały skutecznie w każdym przypadku.

  Jak często czyścić ekspres?

  Ekspresy kolbowe to profesjonalne sprzęty do przyrzadzania kawy, dlatego często używane są w kawiarniach. Wówczas ilość zaparzanych kaw może być bardzo duża. Inaczej będzie w przypadku domowego użytku. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu eksploatowane jest urządzenie, jednak najlepiej czyścić ekspres codziennie.

  Social media