Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Producent

  Liczba filtrów w zestawie

  Kolor

  Pasuje do

  Filtry do butelek

  Filtry do butelek(Liczba produktów: 35)

  Najistotniejszym elementem butelki filtrującej jest wkład, którego zadaniem jest oczyszczanie wody. Bez niego bidon nie spełnia swojej podstawowej funkcji i jest jedynie naczyniem na wodę. Tak samo dzieje się, kiedy filtra używamy zbyt długo i zawarty w nim węgiel aktywny straci swoje właściwości. Przestaje wtedy odfiltrowywać zanieczyszczenia, które zaczynają trafiać do naszego organizmu. Warto więc pamiętać o regularnej wymianie wkładu. Wkłady do butelek składają się głównie z węgla aktywnego wykonanego z łusek orzechów, czyli materiału naturalnego i w pełni bezpiecznego dla człowieka. Dzięki swojej porowatej strukturze materiał ten ma bardzo dużą powierzchnię oczyszczającą. Filtr do butelek Brita ma formę płaskiego dysku. Stąd wzięła się jego nazwa – Brita MicroDisc. Natomiast wkład do bidonów Dafi ma kształt walca i znajduje się w obudowie z tworzywa sztucznego. Węgiel aktywny pochłania cząsteczki zanieczyszczeń oraz szkodliwe dla organizmu substancje i pierwiastki, takie jak: metale ciężkie, chlor, zabrudzenia oraz rdzę z wodociągów. Filtr, w zależności od producenta, należy wymieniać co około 30 dni lub po przefiltrowaniu 150 litrów wody. Po tym czasie się zużywa, a węgiel aktywny traci swoje właściwości. Montaż nowego filtra trwa kilka sekund i jest bardzo prosty. Używanie butelek z wkładami pomoże Ci oszczędzić setki złotych i pozwoli uniknąć jednorazowego plastiku.

  Kluczowy element każdej butelki filtrującej

  Skuteczny filtr oczyszcza wodę z niepożądanych składników, poprawia jej smak i zapach, a jednocześnie zachowuje zdrowe minerały. Dzięki niemu woda kranowa staje się krystalicznie czysta i zdrowa. To łatwy, ekologiczny i ekonomiczny sposób na zapewnienie dziennego zapotrzebowania organizmu na wodę. Producenci z reguły oferują filtry przeznaczone specjalnie do ich butelek lub karafek. Niekiedy w postaci podłużnych wkładów jak w przypadku marki Dafi. Filtry te występują w wielu wariantach kolorystycznych, które można dopasować do kolorowej nakrętki według własnych upodobań. W każdym miesiącu możesz użyć innego żywego koloru. Natomiast wkłady marki Brita mają kształt dysku, który ma nazwę MicroDisc. Po włożeniu filtra nie będzie on widoczny na zewnątrz. Ich uniwersalny kształt pasuje do wszystkich modeli butelek bidonów i karafek producenta.

  Jak działa filtr węglowy w butelce?

  Efektywne zatrzymywanie szkodliwych substancji jest możliwe dzięki wyjątkowym właściwościom filtra do butelek z węgla aktywnego. Jego działanie polega na absorbowaniu substancji, jest on niezwykle chłonny. Filtr usuwa z wody zanieczyszczenia organiczne i chlor. Jednocześnie pozostawia korzystne dla zdrowia minerały, w tym magnez i wapń. Węgiel aktywny jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ponieważ pozyskiwany jest z naturalnych składników, takich jak łupiny orzechowa kokosowego. Z każdym przechyleniem butelki woda jest na bieżąco przepuszczana przez powierzchnię filtrującą.
  Jak często wymieniać filtr w butelce lub karafce? Wymieniając regularnie filtr w swojej butelce, zapewniasz optymalną i skuteczną filtrację. Każdy filtr ma określoną żywotność, dlatego producenci zalecają ich wymianę po miesiącu lub oczyszczeniu 150 litrów wody. Jeden filtr pozwala więc na przefiltrowanie nawet 300 butelek o pojemności 0,5 l. Niektórzy producenci, w tym Dafi, stosują w butelkach specjalne datowniki, które wskazują odpowiedni moment wymiany wkładu.

  Tanie filtrowanie

  Koszt przefiltrowanej wody po uwzględnieniu cen filtrów wynosi od 0,13 zł do 0,22 zł za 1 litr. W porównaniu do wody butelkowanej jest to znacznie tańsze rozwiązanie. To ekonomiczna alternatywa, dzięki której zapewnisz odpowiednie nawodnienie organizmu za 15 zł miesięcznie, zamiast 120 zł w przypadku wody ze sklepu. Dodatkowo butelki z filtrem pozwalają ograniczyć produkcję plastikowych odpadów. Dzięki Tobie na wysypiska śmieci rocznie może trafić o wiele kilogramów jednorazowych opakowań mniej. Jest to niesamowita korzyść dla naszej planety, ale również dla Twojego zdrowia, ponieważ nie musisz dźwigać ciężkich zgrzewek.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media