Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Rodzaj filtra

  Liczba filtrów w zestawie

  Typ rdzenia

  Producent

  Produkty w promocji

  Filtry do basenu ogrodowego

  Filtry do basenu ogrodowego(Liczba produktów: 37)

  Baw się bezpiecznie w oczyszczonej wodzie. Dobierz filtr do pompy basenu ogrodowego.

  Ciesz się czystą wodą w swoim basenie!

  Lato oraz coraz częściej pojawiające się upały to czas, kiedy najbardziej chcemy ochłodzić organizm i zaznać chociaż chwilowej ulgi. Najskuteczniejszą i najprzyjemniejszą metodą jest zanurzenie się w chłodnej wodzie. To właśnie dlatego tak chętnie sięgamy po sezonowe baseny ogrodowe. Również koszty ich zakupu i utrzymania zmniejszyły się w ostatnich latach w związku z czym są coraz łatwiej dostępne. Czasem jednak obawiamy się tego jak będą sprawdzały się podczas użytkowania, jak często należy wymieniać wodę lub jaki jest koszt jej filtracji.

  Basen ogrodowy i jego czyszczenie

  To, co najbardziej zniechęca użytkowników to przekonanie o trudnościach czyszczenia basenu, czasochłonności tego procesu i częstej wymianie wody. Na szczęście z naszymi filtrami wszystko jest prostsze i tańsze. Większość basenów sprzedawana jest w zestawach z wieloma elementami, które ułatwiają utrzymywanie go w czystości. Jest to przede wszystkim pompa, w której umieszcza się filtr. Jej zadaniem jest ciągłe oczyszczanie wody. Dodatkowo w wyposażeniu często znajdują się siatki do odławiania większych zanieczyszczeń. Ponadto można również zakupić pokrowce zakładane na czas, kiedy nie korzystamy z basenu, aby do środka nie wpadały liście, owady oraz inne zabrudzenia.

  Pompa jest podłączona dwoma wężykami do basenu. Jeden z nich pobiera wodę ze zbiornika i wprowadza ją do wnętrza pompy z filtrem. Tam jest oczyszczana, a niepożądane substancje zostają zatrzymane na papierowym lub celulozowym filtrze. Następnie woda drugim wężem jest wprowadzona z powrotem do basenu. Dzięki ciągłej pracy pompy ciecz w basenie jest na bieżąco oczyszczana i bezpieczna.

  Dlaczego warto i jak stosować filtr basenowy?

  Filtr basenowy oczyszcza wodę, a w związku z tym zapobiega namnażaniu się bakterii. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu kąpiele są dosłownie czystą przyjemnością. Nie powodują alergii, zmian skórnych lub innych zaburzeń, które mogą wystąpić po skorzystaniu z nieoczyszczonej wody. Filtry zazwyczaj są wykonane z papieru lub wysokiej jakości celulozy. Te drugie są bardziej wydajne, ponieważ wystarczą nawet na 6 miesięcy. To cały sezon basenowy w naszym kraju. Papierowe natomiast należy wymieniać co około 2 tygodnie.

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości filtry basenowe Pleatco. Wkłady te mogą być stosowane w basenach Bestway oraz Intex. To właśnie te filtry mogą być używane nawet przez pół roku. Warto jednak odpowiednio o nie dbać, aby zachować jak najwyższy poziom filtracji. Wkłady basenowe Pleatco należy myć co około 1-2 tygodnie. Najlepiej robić to przy użyciu wody pod ciśnieniem, na przykład z węża ogrodowego. Jeśli filtr jest mocno zabrudzony, poleca się namoczenie go w niepieniących się środkach czyszczących. Następnie filtr należy wysuszyć, a przed umieszczeniem go w pompie niezbędne jest zanurzenie go w czystej wodzie i przepłukanie.
  Warto zaopatrzyć się w dwa filtry, co pozwoli zachować ciągłość filtracji. W czasie, gdy jeden wkład jest czyszczony, drugi filtruje wodę w pompie. Jest to tak zwana metoda rotacyjna. Filtry basenowe Pleatco często sprzedawane są w dwupakach właśnie dlatego, aby ułatwić stosowanie tej metody.

  Jak dobrać wkład do pompy basenowej?

  Filtr dopasowuje się na podstawie rozmiarów pompy lub jej modelu. W sprzedaży posiadamy filtry do pomp Bestway i Intex. Są to filtry Pleatco do pomp basenowych Intex typu A, B, D i E oraz do basenów Bestway typ 1 i typ 2. Przy każdym wkładzie podane są jego wymiany, więc z łatwością znajdziesz ten pasujący do Twojego basenu.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media