Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj
Popularne wyszukiwania:

Podkategoria

  Rodzaj filtra

  Liczba filtrów w zestawie

  Typ rdzenia

  Producent

  Flaga

  Produkty w promocji

  Filtry do basenu ogrodowego

  Filtry do basenu ogrodowego(Liczba produktów: 46)

  Baw się bezpiecznie w oczyszczonej wodzie. Dobierz filtr do pompy basenu ogrodowego.

  Filtr Pleatco PJ80-4
  Produkt oryginalny
  PleatcoFiltr Pleatco PJ80-4
  Filtr Pleatco PLBS50
  Produkt oryginalny
  PleatcoFiltr Pleatco PLBS50
  Filtr Pleatco PRB100
  Produkt oryginalny
  PleatcoFiltr Pleatco PRB100
  Filtr Pleatco PWK40
  Produkt oryginalny
  PleatcoFiltr Pleatco PWK40
  Filtr Pleatco PWK45N
  Produkt oryginalny
  PleatcoFiltr Pleatco PWK45N

  Ciesz się czystą wodą w swoim basenie!

  Lato oraz coraz częściej pojawiające się upały to czas, kiedy najbardziej chcemy ochłodzić organizm i zaznać chociaż chwilowej ulgi. Najskuteczniejszą i najprzyjemniejszą metodą jest zanurzenie się w chłodnej wodzie. To właśnie dlatego tak chętnie sięgamy po sezonowe baseny ogrodowe. Również koszty ich zakupu i utrzymania zmniejszyły się w ostatnich latach w związku z czym są coraz łatwiej dostępne. Czasem jednak obawiamy się tego jak będą sprawdzały się podczas użytkowania, jak często należy wymieniać wodę lub jaki jest koszt jej filtracji.

  Basen ogrodowy i jego czyszczenie

  To, co najbardziej zniechęca użytkowników to przekonanie o trudnościach czyszczenia basenu, czasochłonności tego procesu i częstej wymianie wody. Na szczęście z naszymi filtrami wszystko jest prostsze i tańsze. Większość basenów sprzedawana jest w zestawach z wieloma elementami, które ułatwiają utrzymywanie go w czystości. Jest to przede wszystkim pompa, w której umieszcza się filtr. Jej zadaniem jest ciągłe oczyszczanie wody. Dodatkowo w wyposażeniu często znajdują się siatki do odławiania większych zanieczyszczeń. Ponadto można również zakupić pokrowce zakładane na czas, kiedy nie korzystamy z basenu, aby do środka nie wpadały liście, owady oraz inne zabrudzenia.

  Pompa jest podłączona dwoma wężykami do basenu. Jeden z nich pobiera wodę ze zbiornika i wprowadza ją do wnętrza pompy z filtrem. Tam jest oczyszczana, a niepożądane substancje zostają zatrzymane na papierowym lub celulozowym filtrze. Następnie woda drugim wężem jest wprowadzona z powrotem do basenu. Dzięki ciągłej pracy pompy ciecz w basenie jest na bieżąco oczyszczana i bezpieczna.

  Dlaczego warto i jak stosować filtr basenowy?

  Filtr basenowy oczyszcza wodę, a w związku z tym zapobiega namnażaniu się bakterii. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu kąpiele są dosłownie czystą przyjemnością. Nie powodują alergii, zmian skórnych lub innych zaburzeń, które mogą wystąpić po skorzystaniu z nieoczyszczonej wody. Filtry zazwyczaj są wykonane z papieru lub wysokiej jakości celulozy. Te drugie są bardziej wydajne, ponieważ wystarczą nawet na 6 miesięcy. To cały sezon basenowy w naszym kraju. Papierowe natomiast należy wymieniać co około 2 tygodnie.

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości filtry basenowe Pleatco. Wkłady te mogą być stosowane w basenach Bestway oraz Intex. To właśnie te filtry mogą być używane nawet przez pół roku. Warto jednak odpowiednio o nie dbać, aby zachować jak najwyższy poziom filtracji. Wkłady basenowe Pleatco należy myć co około 1-2 tygodnie. Najlepiej robić to przy użyciu wody pod ciśnieniem, na przykład z węża ogrodowego. Jeśli filtr jest mocno zabrudzony, poleca się namoczenie go w niepieniących się środkach czyszczących. Następnie filtr należy wysuszyć, a przed umieszczeniem go w pompie niezbędne jest zanurzenie go w czystej wodzie i przepłukanie.
  Warto zaopatrzyć się w dwa filtry, co pozwoli zachować ciągłość filtracji. W czasie, gdy jeden wkład jest czyszczony, drugi filtruje wodę w pompie. Jest to tak zwana metoda rotacyjna. Filtry basenowe Pleatco często sprzedawane są w dwupakach właśnie dlatego, aby ułatwić stosowanie tej metody.

  Jak dobrać wkład do pompy basenowej?

  Filtr dopasowuje się na podstawie rozmiarów pompy lub jej modelu. W sprzedaży posiadamy filtry do pomp Bestway i Intex. Są to filtry Pleatco do pomp basenowych Intex typu A, B, D i E oraz do basenów Bestway typ 1 i typ 2. Przy każdym wkładzie podane są jego wymiany, więc z łatwością znajdziesz ten pasujący do Twojego basenu.

  Social media