Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Less waste!

Misję naszej firmy można streścić w czterech słowach: less waste, pure water. To hasło znalazło się również na naszym logo. Oznacza ono: mniej śmieci, czystsza woda. Są to wartości, którymi kierujemy się nie tylko w pracy, jako zespół Filtrosfera.pl, ale również prywatnie.

Less waste to ruch, o którym robi się coraz głośniej. Polega on na świadomym podejściu do produkcji odpadów oraz ograniczaniu ich ilości w życiu codziennym. Wiąże się to z wybieraniem towarów, które są odpowiednio zapakowane, unikaniem rzeczy jednorazowego użytku oraz świadomym podejściu do problemu zanieczyszczenia środowiska. Bardziej zaawansowaną formą takiej postawy jest bycie zero waste, czyli nieprodukowanie żadnych śmieci. Dla naszej firmy, tak jak i dla większości z nas, ta druga opcja byłaby nieosiągalna do zrealizowania, dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie kroków znacznie zmniejszających produkcję odpadów. Należy do nich zarówno szereg zmian w naszym biurze, jak i w magazynie.

Misję naszej firmy można streścić w czterech słowach: less waste, pure water.

W związku z tym, że sprzedajemy akcesoria do filtracji wody, w naszej firmie również nie mogło zabraknąć rozwiązań umożliwiających oczyszczanie kranówki.

Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej od sprawdzających się w domach lub małych biurach dzbanków i w firmowej kuchni zamontowaliśmy podzlewowy system filtracji. Pozwala nam to zupełnie zrezygnować z wody w plastikowych butelkach. Przy dużym zespole to ogromna ulga dla środowiska. Zdajemy sobie sprawę, że woda jest niezbędnym składnikiem codziennej diety, a jej regularne spożywanie ma nieoceniony wpływ na zdrowie. Stąd również symbol kropli w naszym logo, który dodatkowo zawiera odniesienie do natury w postaci blaszek liściowych. Dodatkowo w naszej firmie używamy ekologicznego papieru ksero, zmniejszyliśmy nasycenie wydruku, aby tusz nie zużywał się tak szybko oraz sukcesywnie podejmujemy kolejne działania i wciąż poszukujemy nowych rozwiązań.

Innowacją wprowadzoną w naszym magazynie jest sposób pakowania Waszych przesyłek.

Kierując się zasadami less waste, używamy do tego tylko tyle plastiku, ile jest konieczne. Często do wypełnienia kartonów wykorzystujemy elementy zabezpieczeń, które trafiły do nas wraz z dostawami producentów, dając im drugie życie i nie generując niepotrzebnie kolejnych śmieci. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przedmioty, szczególnie te szklane, były odpowiednio zabezpieczone i trafiały w Wasze ręce nieuszkodzone. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na „zdrowy paragon”, który zastępuje zwykłe rolki termiczne do kasy fiskalnej zawierające bisfenol A. Dzięki temu chronimy Was, nas oraz środowisko.

Pamiętajcie, że to Wasze i nasze wybory konsumenckie wpływają na środowisko. Wybierajmy odpowiedzialnie i każdego dnia zmieniajmy świat na lepszy! Nawet małe zmiany mają sens!

Wybierajmy odpowiedzialnie i każdego dnia zmieniajmy świat na lepszy!

Newsletter

Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

Podaj wynik: 6+8

Wszystkie prawa zastrzeżone.

e-commerce platform by:

 
Social media