Ciepła woda prosto z kranu
Różne moce ogrzewaczy pozwalają dobrać wydajność urządzenia do naszych potrzeb. Im wyższa wartość, tym wyższa temperatura wody i większy jej przepływ. Oznacza to, że przed zakupem warto określić nasze potrzeby i przeznaczenie ogrzewacza wody. Jeśli chcemy wykorzystywać go jedynie do mycia rąk, wystarczy urządzenie o najniższej mocy. Natomiast w przypadku, gdy potrzebujemy więcej wody, np. do zmywania naczyń na działce, warto wybrać ogrzewacze z większymi wartościami określonymi w kW.
Bateria do ogrzewacza wody
Niewątpliwą zaletą ogrzewacza z baterią jest kompletność zestawu. Nie trzeba wtedy szukać kompatybilnego kranu oraz przyłączy. Producent zapewnia elementy niezbędne podczas montażu, a wszystko do siebie pasuje. To znacznie ułatwia pracę.
Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest spójność wizualna. Części zestawu wykonane są z takich samych materiałów i w podobnej kolorystyce. Tak jak np. ogrzewacz przepływowy z białą baterią posiadający korpus w tym samym kolorze. Różnorodność dostępnych wzorów pozwala dobrać urządzenie, które spełni nie tylko nasze wymagania techniczne, ale również estetyczne.
Ogrzewacz z baterią jest montowany bezpośrednio nad zlewem, często w centralnej części pomieszczenia. W związku z tym projektanci oraz producenci sprzętu starają się, aby był on jak najbardziej uniwersalny i minimalistyczny. Dzięki temu urządzenia pasują do wielu wnętrz.
Oszczędne podgrzewanie wody
Zaleca się, aby ogrzewacze wody były montowane w pobliżu punktu poboru wody. Pozwoli to uniknąć strat energii związanych z transportem cieczy. Dodatkowym atutem jest sposób działania urządzenia. Nie gromadzi ono wody i nie podgrzewa jej na zapas. W przeciwieństwie do bojlera ciecz przepływa przez ogrzewacz dopiero w momencie odkręcenia kranu. Większość modeli posiada dwa kurki – do zimnej i ciepłej wody, dlatego z łatwością możemy regulować temperaturę.
Istotne są też dodatkowe elementy zestawu, takie jak perlator. Jest to małe sitko montowane na końcu wylewki. Napowietrza ono strumień wody i sprawia, że staje się on wizualnie większy. Dzięki temu podświadomie zmniejszamy ciśnienie i oszczędzamy wodę.