Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Filtr przeznaczony do zmywarki marki

  Typ filtra

  Filtr do zmywarki

  Filtr do zmywarki(Liczba produktów: 11)

  Każda zmywarka wyposażona jest w filtr zgrubny (centralny) z mikrofiltrem oraz filtr płaski. Te podstawowe elementy filtrujące uzupełniają się i są niezbędne do poprawnego działania urządzenia. Filtry zatrzymują zarówno większe, jak i mniejsze resztki jedzenia i w ten sposób chronią części wewnętrzne przed zatkaniem oraz umożliwiają dokładne mycie naczyń. Tylko czyste i sprawne filtry zapewniają płynne i efektywne zmywanie, bez ryzyka awarii i kosztownych napraw serwisowych. W sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje filtrów do zmywarek, które używane są w urządzeniach zarówno najbardziej popularnych, jak i mniej znanych producentów. Posiadamy oryginalne produkty wysokiej jakości, które pasują do większości dostępnych na rynku modeli zmywarek, takich marek jak Bosch, Whirlpool, Electrolux, Indesit, Bauknecht, Ikea, Ignis, Privileg, Siemens, Neff, Prima, Laden.

  Dlaczego wart dbać o filtr w zmywarce?

  Zmywarka do naczyń jest sprzętem AGD, który ma ciągły kontakt z resztkami żywności. Zbyt duże cząsteczki mogą utknąć w przewodach i je zapchać. To z kolei może spowodować zalanie mieszkania, awarię sprzętu i duże straty finansowe. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów oraz ich czyszczeniu.

  To właśnie te elementy służą zatrzymywaniu mechanicznych zanieczyszczeń i chronią zmywarkę. Dzięki nim drobinki jedzenia nie dostaną się do części wewnętrznych urządzenia. Sprawny i czysty filtr to lepsze efekty zmywania. Twoje naczynia będą lśniące i bez śladu zabrudzeń.

  Typy filtrów do zmywarki

  Filtry to podstawowe wyposażenie każdej zmywarki do naczyń. Producenci standardowo umieszczają w urządzeniach ich kilka typów. Różnią się one kształtem, budową, materiałem oraz funkcją. Zespół filtrujący składa się najczęściej z filtra centralnego, mikrofiltra oraz filtra płaskiego.

  Filtr centralny o walcowatym kształcie mieści w sobie dwa główne elementy: filtr zgrubny z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i mikrofiltr w formie sitka, które wyłapuje mniejsze zanieczyszczenia. Filtr płaski, jak sama nazwa wskazuje, ma płaski kształt. Niekiedy nazywany jest także filtrem następnym. Wykonany jest najczęściej z metalu, posiada otwór na filtr centralny oraz drobne otwory. Odpowiada on za wyłapywanie większych zabrudzeń.

  Oryginalne filtry zmywarki to elementy wykonane z wytrzymałych materiałów, dlatego rzadko ulegają uszkodzeniom. Jeżeli jednak któryś z filtrów w Twojej zmywarce wysłużył się, stracił swoją świeżość czy skuteczność, możesz wymienić go na nowy.

  W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości filtry zgrubne, mikrofiltry oraz filtry płaskie pasujące do wielu zmywarek, takich producentów, jak chociażby Bosch, Whirlpool czy Indesit. W opisie każdego produktu znajduje się lista kompatybilnych modeli, dzięki czemu bez trudu dopasujesz część do swojego sprzętu.

  Jak wymienić filtr w zmywarce?

  Zarówno filtr centralny, jak i płaski znajdują się na dnie zmywarki. Dostęp do nich jest bardzo łatwy. Dostrzeżesz je bez trudu pod otwarciu drzwi urządzenia. Filtry są wkręcane lub nakładane, więc z łatwością możesz samodzielnie wymienić je bez użycia żadnych narzędzi. Wystarczy wyjąć zużyty element i zamontować nowy filtr w odpowiednim miejscu. Pamiętaj, by podczas wymiany urządzenie było wyłączone.

  Jak wyczyścić filtr zmywarki?

  Regularne mycie filtrów jest niezbędne dla utrzymania odpowiedniej higieny i optymalnej pracy zmywarki. Dzięki temu unikniesz także nieprzyjemnych zapachów.
  - Wyjmij filtr ze zmywarki.
  - Opłucz element dokładnie pod bieżącą ciepłą wodą.
  - Jeśli filtr jest mocniej zabrudzony, umyj go przy pomocy płynu do naczyń i gąbki.
  - Możesz z powrotem zamontować filtr w urządzeniu.
  - Powtarzaj ten proces najrzadziej co kilka tygodni.
  - Filtr centralny można płukać nawet po każdym uruchomieniu urządzenia.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media