Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Sitko przeznaczone do kolb marki

  Przeznaczenie

  Pojemność kawy

  Średnica wewnętrzna

  Producent

  Flaga

  Produkty w promocji

  Sitko filtr stalowy do kolby

  Sitko filtr stalowy do kolby(Liczba produktów: 14)

  W tej kategorii znajdziesz oryginalne sitka do kolby takich marek jak DeLonghi, AEG czy Electrolux. Sitko jest niezbędnym elementem portafiltra i jest umieszczane w jego wnętrzu. To właśnie w sitku umieszcza się zmielone ziarna, z których powstaje aromatyczny napój. Z reguły wykonane jest z metalu, a na jego dnie znajdują się bardzo małe otwory, przez które wydostaje się czyste espresso, by trafić do filiżanki. Niewielkie oczka zapobiegają wypłynięciu drobinek kawy. Sitko bardzo łatwo umieścić w kolbie. Równie proste jest jego wyjmowanie, jeśli tylko dobrze dopasujemy je do portafiltra. Jak dopasować sitko do kolby? W opisach poszczególnych produktów znajdziesz listę urządzeń, do których pasuje dany model. Pomocne w dokładnym dopasowaniu sitka mogą być także podane wymiary. Najistotniejsza jest średnica elementu, która wynosi najczęściej 5-6 cm.

  Sitko stalowe do kolby

  Na ekspres kolbowy i jego prawidłowe działanie składa się wiele małych części. Jedną z nich jest sitko do kolby, pełniące rolę filtra. Bez niego nie uda Ci się zrobić kawy. Jest elementem równie niezbędnym, jak sama kolba. Przez sitko wypełnione zmielonymi ziarnami przepływa woda, która pochłania najlepsze aromaty i esencję kawy, by wylądować w Twojej filiżance jako wyraziste espresso.

  Istnieje kilka rodzajów sitek:

  -O dużej powierzchni przepływu – przy jego pomocy zrobisz podwójne espresso lub inne napoje, do których potrzebna jest większa ilość kawowej bazy.

  -O mniejszej powierzchni przepływu – idealne do zrobienia espresso.

  -Ślepe sitko służące do czyszczenia ekspresu. Nie posiada ono dziurek i nie przepuszcza wody, w związku z czym służy do wprowadzania środków czyszczących do wnętrza urządzenia.

  Pamiętaj, aby przed zakupem sprawdzić model swojego ekspresu i dobrać odpowiednią średnicę swojego sitka. Rozmiary grup ekspresu oraz portafiltrów różnią się między sobą, więc źle dopasowane sitko będzie bezużyteczne.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media