Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Przeznaczony do odkurzacza marki

  Liczba filtrów w zestawie

  Filtr zmywalny

  Producent

  Produkty w promocji

  Filtr Hepa do odkurzacza

  Filtr Hepa do odkurzacza(Liczba produktów: 15)

  Wkłady typu HEPA przeznaczone są do filtrowania zanieczyszczeń, które mogą pojawić się w powietrzu. Znajdują swoje zastosowanie między innymi w systemach wentylacyjnych i klimatyzacjach. Wykorzystywane są również w wysokiej klasy odkurzaczach. Są cenione ze względu na efektywne działanie, dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii z użyciem spiekanego szkła. Filtry HEPA do odkurzaczy mają porowatą powierzchnię i składają się z trzech warstw, dzięki którym zatrzymują nawet bardzo drobne cząsteczki, a także nieprzyjemne zapachy. Dostępne w naszej ofercie modele są w stanie wyeliminować aż 99,9% kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń takich jak grzyby czy pleśń. Tak wysoka skuteczność sprawia, że są bezpieczne dla alergików. W sklepie znajdziesz najlepsze filtry HEPA jednorazowe i wielokrotnego użytku takich marek jak Hoover, Electrolux czy LG.

  Filtr powietrza HEPA

  Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air filter) jest charakterystycznym wkładem, który cechuje się wysoką skutecznością oczyszczania. Ma on dużą powierzchnię filtrującą, dlatego, by oszczędzić miejsce wewnątrz urządzenia, jest niekiedy złożony w harmonijkę.

  Został wykonany z włókien szklanych połączonych żywicą syntetyczną. Stosowany jest w dobrych odkurzaczach, ale także innych urządzeniach takich jak klimatyzatory czy nawilżacze powietrza. Wkłady HEPA różnią się kształtem i wielkością. Najczęściej wbudowane są w prostokątną ramkę z tworzywa sztucznego. W naszej ofercie znajdziesz także filtry okrągłe.

  Działanie filtra w odkurzaczu

  Wkład typu HEPA zatrzymuje niemal wszystkie cząsteczki powyżej 0,3 mikrona. Ma z reguły aż trzy warstwy, z których jedna eliminuje nieprzyjemne zapachy, a pozostałe zanieczyszczenia mechaniczne.

  Jest to idealne rozwiązaniem dla alergików, ponieważ skutecznie usuwa z powietrza pyłki, drobinki kurzu, odchody roztoczy, komórki grzybów, pierwotniaków, a nawet pleśń oraz wirusy.

  Rodzaje wkładów HEPA

  Dostępne na rynku filtry można przede wszystkim podzielić na:

  - zmywalne (wielorazowe), które wykonane są z trwałego poliestru i które można myć. Dzięki temu możemy ich używać przez bardzo długi czas, wystarczy odpowiednia pielęgnacja, a mogą posłużyć nam przez wiele lat.

  Producenci z reguły zalecają mycie wkładów co kilka miesięcy. Do tego celu najlepiej użyć ciepłej, bieżącej wody. Przed ponownym zamontowaniem filtra upewnić się, że jest całkowicie suchy.

  Sposób umycia wkładu HEPA oraz częstotliwość wymiany są podane w instrukcji urządzenia, do której należy się stosować.

  - niezmywalne (jednorazowe), które po zużyciu należy wyrzucić. Czas ich przydatności jest określony przez producenta i podany został w specyfikacji produktu. Stosowanie się do zaleceń jest konieczne, ponieważ po tym czasie lub po określonej liczbie uruchomień filtra, traci on swoje właściwości.

  Szeroki wybór filtrów do odkurzaczy

  W naszym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje filtrów HEPA, zarówno wielorazowe, jak i jednorazowe. Przeznaczone są do odkurzaczy takich marek jak Hoover, Electrolux, LG, Hoover, Bosch, Samsung, Philips, Miele. Oprócz oryginalnych modeli pochodzących prosto od producentów urządzeń dostępne są wysokiej jakości produkty uniwersalne tzw. OEM.

  Przy każdym produkcie znajduje się opis oraz spis kompatybilnych modeli urządzeń. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiedni wkład, który będzie perfekcyjnie pasował do Twojego sprzętu.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media