Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Produkty w promocji

  Producent

  Ekspresy

  Ekspresy(Liczba produktów: 37)

  Ekspresy ciśnieniowe to najbardziej rozbudowana grupa urządzeń do przygotowywania kawy. Zalicza się do niej sprzęty, które do zrobienia kofeinowego napoju wykorzystują wysokie ciśnienie (9-15 barów). Dodatkowo możemy podzielić je na ekspresy: automatyczne, kolbowe oraz kapsułkowe. Każde z tych urządzeń przyrządza kawę w trochę inny sposób. Różne rodzaje ekspresów wymagają odmiennych metod pielęgnacji oraz są kompatybilne z innymi akcesoriami. To, na który ekspres się zdecydujemy powinno zależeć od wielu czynników, takich jak: czas, który chcemy przeznaczyć na przygotowanie napoju i na czynności konserwacyjne oraz od rodzaju kawy, który najczęściej będziemy przygotowywać. Urządzenia kapsułkowe dostępne w naszym sklepie to najszybsze i najprostsze w obsłudze ekspresy. Wystarczy włożyć kapsułkę ze swoją ulubioną kawą, nacisnąć przycisk i czekać aż napój spłynie do filiżanki. Na rynku istnieje bardzo dużo smaków i rodzajów kaw kapsułkowych.

  Różne rodzaje ekspresów wymagają odmiennych metod pielęgnacji oraz są kompatybilne z innymi akcesoriami. To, na który ekspres się zdecydujemy, powinno zależeć od wielu czynników, takich jak: czas, który chcemy przeznaczyć na przygotowanie napoju i na czynności konserwacyjne oraz od rodzaju kawy, który najczęściej będziemy przygotowywać.

  Ekspresy automatyczne

  Jest to stosunkowo najdroższy rodzaj ekspresów. Wyposażone są one zazwyczaj w młynek do ziaren i spieniacz. Kawę robi się za pomocą przycisku. Na rynku istnieje bardzo dużo coraz bardziej zaawansowanych technicznie modeli. Do tego typu ekspresów wykorzystuje się kawę ziarnistą, która jest mielona tuż przed zalaniem wodą. Dzięki temu ma niepowtarzalny i wyrazisty aromat.

  Ekspresy kolbowe

  Kawę robi się za pomocą kolby podpinanej do grupy ekspresu. Przez zmielone ziarna znajdujące się w sitku kolby przepływa woda i trafia wprost do filiżanki jako intensywne espresso. Na jego bazie możemy robić inne kawy, dolewając odpowiednie ilości mleka lub wody. Ten rodzaj ekspresu rzadko jest wyposażony w młynek do ziaren, dlatego należy kupić go osobno lub zaopatrywać się w zmieloną już kawę. Proces przygotowywania napoju za pomocą urządzenia kolbowego jest dosyć czasochłonny, ale daje dużo satysfakcji.

  Ekspresy kapsułkowe

  Są to najszybsze i najprostsze w obsłudze ekspresy. Wystarczy włożyć kapsułkę ze swoją ulubioną kawą, nacisnąć przycisk i czekać aż napój spłynie do filiżanki. Na rynku istnieje bardzo dużo smaków i rodzajów kaw kapsułkowych. Dzięki temu bez problemu znajdziesz ten, który smakuje Ci najbardziej i najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Niektóre z modeli ekspresów takie jak: Tchibo Cafissimo Latte lub Tchibo Cafissimo Classic są wyposażone w spieniacz.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media