Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Przeznaczony do odkurzacza marki

  Typ filtra

  Skład zestawu

  Filtry do odkurzaczy

  Filtry do odkurzaczy(Liczba produktów: 24)

  Odkurzacz to urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie domowych porządków. Pozwala usunąć zanieczyszczenia nie tylko z podłogi, ale również, dzięki wymiennym końcówkom i szczotkom, umożliwia pozbycie się kurzu z zasłon, mebli i wielu innych miejsc. Działanie odkurzacza jest dla większości z nas zrozumiałe. Polega na zassaniu powietrza wraz z zabrudzeniami, pyłami, piaskiem i wieloma innymi drobinkami, które zostają zatrzymane w worku. Oczyszczone powietrze jest natomiast uwalniane. Jednak, żeby do tego doszło, niezbędne są odpowiednie filtry do odkurzacza, które zatrzymają nawet najmniejsze cząsteczki. Wkłady dzielimy np. na wlotowe i wylotowe lub w zależności od materiału, z którego są wykonane – węglowe, flizelinowe, gąbkowe, piankowe, filtry hepa, epa itd. Nieważne czy szukasz filtra do odkurzacza Electrolux, Bosch czy Hoover, znajdziesz go w naszym sklepie. Dostępne są zarówno w zestawach, jak i pojedynczo. Zapoznaj się z ofertą.

  Filtr gąbkowy przeciwpyłowy do odkurzacza Samsung DJ97-01159A (zamiennik)
  -30%WyprzedażOutlet
  SamsungFiltr gąbkowy przeciwpyłowy do odkurzacza Samsung DJ97-01159A (zamiennik)
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach:  

  Filtry do odkurzaczy

  Odpowiednia konserwacja odkurzacza to nie tylko wymiana worków, ale również dbanie o jakość i skuteczność zamontowanych filtrów. W większości modeli tego rodzaju sprzętów wkłady są wymienne i mają ograniczoną wydajność. Ważna jest zatem ich kontrola oraz regularna wymiana. Pozwoli to zadbać nie tylko o żywotność urządzenia oraz jego bezawaryjność, ale też o czystość w naszym domu.

  Podział filtrów do odkurzaczy

  Przede wszystkim filtry do odkurzacza możemy podzielić na wlotowe i wylotowe. To podział występujący w większości urządzeń, w których stosuje się worki. Pierwszy filtr chroni silnik przed niewielkimi zanieczyszczeniami, które mogłyby do niego trafić i uszkodzić. Natomiast rolą drugiego jest oczyszczenie uwalnianego z odkurzacza powietrza. Oba filtry są niezbędne do prawidłowej pracy sprzętu. Wkłady te najczęściej zaliczane są do filtrów fizelinowych (flizelinowych) lub węglowych. Ponadto w odkurzaczach można spotkać filtry piankowe lub gąbkowe, które są charakterystyczne dla urządzeń bezworkowych lub wodnych. Ich konserwacja jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy umyć je pod bieżącą wodą, usuwając nagromadzony kurz, a po wyschnięciu z powrotem umieścić w urządzeniu. Do najbardziej znanych z tej kategorii należą filtry piankowe do odkurzaczy Samsung.

  Filtry HEPA i EPA – czym się różnią?

  Ważną kategorią filtrów do odkurzaczy są również wkłady HEPA (High Efficiency Particulate Air) i EPA (Efficiency Particulate Air). Zaliczają się one do najskuteczniejszych filtrów i usuwają z powietrza zdecydowaną większość zanieczyszczeń, pyłków, kurzu oraz wszelkich innych drobinek. Z tego właśnie względu ich stosowanie zalecane jest w domach alergików. Filtr HEPA do odkurzacza Electrolux wchłania prawie 100% niebezpiecznych drobinek z powietrza i jest nieco bardziej skuteczny niż wkład EPA.

  Jaki filtr do odkurzacza wybrać?

  Dobór filtra zależy od modelu Twojego urządzenia oraz rodzaju zastosowanego wkładu. Sprawdź, jaki filtr zamontowany jest w urządzeniu i zapoznaj się z oznaczeniami na tablicy znamionowej. To pomoże określić dokładny model odkurzacza i dobrać właściwy filtr. Żywotność wkładu jest ściśle związana z eksploatacją urządzenia. Jeżeli używamy go często, wymiana filtra również powinna następować często. Montaż nowego wkładu zaleca się co kilka miesięcy. Stan zabrudzenia filtra łatwo sprawdzisz, otwierając komorę urządzenia z workiem lub pojemnikiem na zebrane zanieczyszczenia, ponieważ to zazwyczaj tam umieszczony jest wkład. Jego wymiana trwa chwilę i polega na wyjęciu starego filtra i zastąpieniu go nowym.
  W naszym sklepie znajdziesz filtry do odkurzacza Bosch, Electrolux, Hoover oraz wielu innych producentów. Dzięki wyszukiwarce i możliwości określenia dokładnych właściwości sprzętu, łatwo namierzysz interesujący Cię wkład.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media