Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Producent

  Liczba filtrów w zestawie

  Wymiana po

  Wskaźnik zużycia filtra

  Filtr wody do ekspresu

  Filtr wody do ekspresu(Liczba produktów: 92)

  Woda w naszym kraju w większości regionów charakteryzuje się dosyć dużą twardością. Niestety ma to negatywny wpływ na wszelkie sprzęty, które mają z nią kontakt. Im bardziej twarda jest woda, tym więcej kamienia osadza się na różnego rodzaju urządzeniach. Szczególnie widać to w czajniku, do którego mamy łatwy dostęp i swobodnie możemy spojrzeć na jego dno pokryte osadami wapiennymi. Oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, kiedy nie stosujesz odpowiednio zmiękczonej wody np. z dzbanka z wkładami oczyszczającymi. Niestety Twój ekspres bez odpowiednich filtrów będzie wyglądał tak samo, mimo że tak łatwo tego nie zauważysz. Pokryte kamieniem podzespoły szybko ulegną awarii, a niechciany kamień trafi do filiżanki z kawą. Jest to jednak urządzenie dużo bardziej kosztowne niż zwykły czajnik, a jego serwisowanie może być bardzo drogie. Warto więc zadbać o odpowiednią ochronę, która pozwoli Ci cieszyć się bezawaryjnym sprzętem i pyszną kawą. W ofercie naszego sklepu znajdziesz filtry wody do ekspresów najpopularniejszych firm. Posiadamy oryginalne filtry Krups, DeLonghi, Saeco, Jura, Siemens, Brita Intenza itp. Ich montaż jest bardzo łatwy, a szczegóły znajdują się w instrukcjach obsługi dołączonych do urządzeń. Na szczególną uwagę zasługuje tu filtr do wody DeLonghi DLS 002, który pasuje do wszystkich ekspresów tej marki. W sklepie znajdziesz też zamienniki wkładów innych firm. Są to na przykład filtry FilterLogic, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością.

  Filtr wody – podstawowe wyposażenie każdego ekspresu ciśnieniowego

  Wkład filtrujący skutecznie oczyszcza wodę z niepożądanych substancji, metali ciężkich czy chloru. Pozwala wydobyć pełnię smaku z Twoich ulubionych kaw. Co ważne, filtr do ekspresu redukuje zawarte w wodzie składniki, które odpowiadają za jej twardość. Dzięki temu możesz dłużej używać ekspresu bez jego odkamieniania. Urządzenie będzie działało płynnie i bezawaryjnie, a Ty unikniesz drogich serwisowych napraw. Aby zapewnić wysoką jakość filtracji, należy regularnie wymieniać filtr.

  Redukcja kamienia – dłuższa żywotność urządzenia

  Filtry zmiękczają wodę w ekspresie, dlatego nazywane są niekiedy antywapiennymi. Usuwają nadmiar kamienia z wody i zapobiegają jego osadzaniu się w wewnętrznych częściach urządzenia. Dzięki temu Twój ekspres ciśnieniowy działa sprawnie i bezawaryjnie przez długi czas, a Ty możesz cieszyć się nieprzerwanie doskonałym smakiem kawy. Stosując filtr wody Krups, Jura, Saeco, DeLonghi lub innego wiodącego producenta nie musisz tak często przeprowadzać dodatkowego odkamieniania przy pomocy specjalnego preparatu. Pamiętaj jednak, że każdy ekspres wymaga również regularnego czyszczenia.

  Woda – istotny składnik Twojej kawy!

  Obok samych ziaren kawy, to właśnie woda w znaczącym stopniu wpływa na smak przygotowanego espresso, americano czy cappuccino. Nadmiar niektórych składników w wodzie może zepsuć smak nawet najlepszych ziaren. Stosując filtr, możesz mieć pewność, że woda, która przepływa pod ciśnieniem przez kawę, będzie czysta, zdrowa i smaczna. Dzięki jego działaniu również przygotowane napoje będą smaczniejsze niż kiedykolwiek.

  Zamiennik czy oryginał?

  W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór filtrów producentów ekspresów ciśnieniowych różnych marek, w tym: Saeco, DeLonghi, Krups, Nivona i Jura. To sprawdzone produkty zaprojektowane przez poszczególnych producentów urządzeń, opatrzone logiem marki. Posiadamy również filtry do ekspresu Brita Intenza, Siemens, Bosch i Philips. Skuteczną i ekonomiczną alternatywą dla oryginalnych wkładów są filtry-zamienniki, które doskonale zastępują wkłady producentów ekspresów. Jeśli zależy Ci na dobrze dopasowanym efektywnym filtrze, ale uważasz, że oryginały są za drogie, to warto sięgnąć po tego typu rozwiązanie. Szczególnie polecamy produkty renomowanej brytyjskiej marki FIlterLogic. To wysokiej jakości filtry, które dorównują oryginałom, a przy tym są znacznie tańsze. Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz filtry uniwersalne IcePure, które są kompatybilne z filtrami Krups, Jura White, Saeco Aquaclean itp.

  Jak często wymieniać filtr w ekspresie ciśnieniowym?

  Większość wkładów filtrujących wystarcza na 2-3 miesiące działania lub przefiltrowanie określonej ilości wody. Niektóre modele — tak jak na przykład filtr do ekspresu SAECO AquaClean CA6903/00 lub jego zamiennik od marki FilterLogic — wystarczają na zaparzenie ponad 600 filiżanek kawy przy użyciu smacznej przefiltrowanej wody. Przez trzy miesiące możemy więc przygotowywać aż 20 kaw dziennie. Po pewnym czasie filtry tracą swoje właściwości absorbujące, nie są w stanie wyłapać już więcej substancji. Dlatego należy je regularnie wymieniać zgodnie z zaleceniami producentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że filtr skutecznie oczyszcza wodę, a kawa pozostanie niezmiennie smaczna. Regularna wymiana filtrów do ekspresów pozwoli Ci na rzadsze przeprowadzanie procesu odkamieniania, a tym samym na minimalizację kosztów.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media