Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Producent

  Produkty w promocji

  Filtr wody do pralki

  Filtr wody do pralki(Liczba produktów: 1)

  Twarda woda szkodzi sprzętom AGD. Jest ona główną przyczyną awarii, ponieważ powoduje kamień, który osadza się na podzespołach urządzeń. To natomiast prowadzi do uszkodzeń bębna i grzałki oraz niedrożności przewodów. Pralka zużywa więcej energii, wody i detergentów, ponieważ jej podzespoły stają się mniej wydajne. Istnieje prosty sposób na uniknięcie takiej sytuacji oraz zapobiegnięcie kosztownej naprawie. Jest nim filtr wody do pralki. Dzięki niemu zmiękczysz wodę i pozbędziesz się problemu kamienia. Wkład wody do pralki składa się z żywicy jonowymiennej, która usuwa jony wapnia oraz magnezu, zastępując je neutralnym sodem. W naszym sklepie znajdziesz filtr wody Aquaphor, który wystarczy nawet na 300 cykli prania. Dokładna żywotność zależy od twardości wody oraz jakości używanych detergentów. Zastosowanie wkładu pozwoli uniknąć zakupu odkamieniacza. Natomiast zmiękczona woda to również lepiej wyglądające i odplamione pranie.

  Istotny element pralki

  Woda płynąca w polskich wodociągach, w przeważającej liczbie regionów jest twarda. Jej spożywanie przez ludzi jest zdrowe i bezpieczne. Niestety ta sama woda jest bardzo szkodliwa dla wszelkich sprzętów gospodarstwa domowego. Wszystko dlatego, że zawiera duże ilości wapnia, który wytrącając się tworzy nieestetyczne i szkodliwe dla urządzeń osady. Popularnie nazywane są one kamieniem i mogą pojawić się na czajnikach, ekspresach, pralkach, zmywarkach oraz wielu innych sprzętach. Na szczęście istnieją metody na zmiękczenie wody i zapobieganie powstawania osadów.

  Jak działa filtr wody do pralki?

  Wkład zmiękczający jest montowany w miejscu przepływu wody do pralki. Zawarte w nim składniki, takie jak żywica jonowymienna, filtrują ciecz i ją zmiękczają. Dzieje się to w wyniku wymiany jonów na złożach filtracyjnych. W uproszczeniu oznacza, że jony wapnia oraz magnezu odpowiedzialne za twardość wody są zatrzymywane i zastępowane jonami neutralnego sodu. Z czasem złoże się wyczerpuje, dlatego niezbędna jest regularna wymiana filtrów.

  Zalety stosowania filtrów wody w pralce

  Najważniejszą cechą wkładów jest zapobieganie odkładaniu się osadów wapiennych na podzespołach urządzenia. Mogą one doprowadzić do awarii i konieczności drogiego serwisowania sprzętu. Kamień może powodować też większe zużycie wody i detergentów. Pralka, która jest nim pokryta głośniej pracuje, a ponadto w skrajnych przypadkach uszkodzenia mogą doprowadzić do zalania łazienki. Zatem stosowanie filtrów to przede wszystkim Twój komfort, wygoda oraz oszczędności.

  Dzięki filtrom nie musisz kupować dodatkowych środków służących do odkamienia. Wystarczy zamontować wkład i pamiętać o jego wymianie. W naszym sklepie znajdziesz np. filtr do pralki Aquaphor. Jest on prosty w użyciu i wystarczy nawet na 300 cykli prania. Pamiętaj, jednak, że żywotność każdego wkładu jest uzależniona od twardości wody oraz jakości stosowanych detergentów.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media