Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Liczba filtrów w zestawie

  Średnica filtra

  Producent

  Filtr papierowy do ekspresu

  Filtr papierowy do ekspresu(Liczba produktów: 2)

  Elementami, które będą nam stale potrzebne podczas korzystania z ekspresu przelewowego, są z pewnością papierowe filtry. Może się zdarzyć, że Twoje urządzenie będzie wyposażone w stalowy, niewymienny filtr. Jest to rozwiązanie wykorzystywane w droższych modelach, które pozwala na wysypanie zużytej kawy i ręczne umycie filtrującego sitka. Jednak w większości modeli w dalszym ciągu wykorzystuje się jednorazowe papierowe filtry. Są one tanie, ekologiczne i praktyczne. Zazwyczaj są sprzedawane w zestawach, nawet po kilkadziesiąt sztuk. Jak działa filtr papierowy w ekspresie? Woda jest przelewana ze zbiornika, w którym jest podgrzewana, do papierowego filtra ze zmielonymi ziarnami. Następnie przesącza się przez kawę i już w postaci kofeinowego napoju spływa do dzbanka. Jest to bardzo prosty i wygodny sposób na zrobienie dużej ilości kawy.

  Filtr papierowy do eksprsu

  Ekspresy przelewowe charakteryzują się tym, że woda w nich nie przepływa pod ciśnieniem. Papierowe filtry pozwalają na zaparzenie smacznej czarnej kawy bez fusów. Aromatyczny napar będzie idealny do klasycznego americano czy jako baza białej flat white. Istnieją różne pojemności ekspresów przelewowych. Od małych, jednoosobowych, które są w stanie przygotować kilkaset mililitrów, po duże i rodzinne nawet kilkulitrowe dzbanki.

  Dla kogo ekspres przelewowy?

  Tego typu ekspresy są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy uwielbiają kawę, ale nie mają wystarczająco dużo czasu, aby ją co rano przygotowywać w ekspresie kolbowym. Są też dużo tańsze niż ekspresy automatyczne. Jednorazowo można w nich przygotować sporą ilość kawy – nawet do 15 filiżanek – co również może być dużym plusem. Dlatego sprawdzą się podczas każdej wizyty gości czy imprez okolicznościowych.

  Ekspresy przelewowe chętnie wykorzystywane są także w wielu lokalach gastronomicznych. Dla niektórych to wręcz symbol amerykańskich restauracji śniadaniowych, w których serwuje się czarną kawę prosto ze szklanego dzbanka.

  Część modeli ekspresów nawiązuje wyglądem do designu rodem ze Stanów Zjednoczonych sprzed kilku dekad. Ich wzornictwo w stylu retro sprawia, że mogą być bardzo oryginalnym dodatkiem zdobiącym niejedno wnętrze.

  Papierowe filtry do ekspresu

  Gorąca woda, zmielone ziarna oraz odpowiedni filtr kawy – to elementy niezbędne do przygotowania napoju w ekspresie przelewowym. Niektóre modele posiadają filtr stalowy wielokrotnego użytku. Jednak do większości urządzeń potrzebne są papierowe filtry.

  W naszej ofercie znajdziesz między innymi oryginalne filtry do kawy przeznaczone do ekspresu Krups. Ekologiczne filtry są wykonane w 100% z papieru. Dostępne są w kolorze białym lub naturalnym jasnobrązowym.

  Jak zrobić kawę z użyciem papierowego filtra?

  Do zaparzenia kawy wystarczy jeden filtr. Należy najpierw zagiąć jego brzegi, by dopasować go do koszyczka w ekspresie przelewowym. Następnie warto przepłukać filtr gorącą wodą. Dzięki temu unikniemy papierowego posmaku. Poza tym początkowo wytworzony ekstrakt nie wsiąknie w filtr, tylko dostanie się prosto do dzbanka.

  Teraz możesz wsypać drobno zmieloną kawę i uruchomić ekspres. Urządzenie zacznie przelewać wodę o stałej temperaturze. Papierowy filtr zapewni wolny przepływ i pozwoli wydobyć aromatyczny ekstrakt bez fusów. Proces trwa od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie dzbanek będzie stopniowo wypełniał się pyszną czarną kawą.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media