Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Flaga

  Producent

  Kolor

  Pojemność całkowita

  Pojemność przefiltrowanej wody

  Dzbanek filtrujący wodę

  Dzbanek filtrujący wodę(Liczba produktów: 160)

  Dzbanki filtrujące zyskują coraz większą popularność w gospodarstwach domowych. Stają się niezastąpioną pomocą w codziennym nawadnianiu organizmu lub podczas gotowania posiłków. Dzięki nim możesz zrezygnować z kupowania i noszenia ciężkich butelek z wodą w jednorazowym plastiku, oszczędzić setki złotych rocznie oraz chronić środowisko. Dzbanek to zakup na długi czas, później wystarczy jedynie wymieniać filtry, które oczyszczają wodę. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli dzbanków najpopularniejszych producentów. Dzbanki wykonane są głównie z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, chociaż znajdziesz tu również dzbanek szklany Crystal firmy Dafi. Do innych chętnie kupowanych modeli należą Brita Marella, Brita Style, Brita Aluna, Dafi Astra, Dafi Luna itp. Mniej znane, chociaż równie trwałe i bardzo dobre jakościowo, są dzbanki firm FilterLogic i Aquaphor, takie jak: Venus, Neptun lub Aquaphor Amethyst. Wybór jest szeroki, a dzbanki często są sprzedawane w zestawie z kompatybilnymi filtrami, co ułatwia i przyspiesza zakupy. Wiele rozmiarów, kolorów i pojemności pozwoli Ci dobrać dzbanek najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Dużym udogodnieniem jest to, że naczynia te posiadają wskaźnik zużycia filtra, który przypomni Ci konieczności wymiany wkładu. Dzbanki i używanie przefiltrowanej wody w gospodarstwie domowym to również ochrona Twoich sprzętów AGD przed osadzającym się kamieniem.

  Czy warto stosować dzbanek filtrujący?

  Zdecydowanie tak! To oszczędność pieniędzy, ochrona Twojego zdrowia, duża redukcja plastiku trafiającego do środowiska oraz wiele innych korzyści. Dzbanki są bardzo łatwo dostępne i trwałe. Jeden wystarczy na długo, należy jedynie co około 30 dni wymieniać wkłady filtrujące.

  Jak wybrać dzbanek filtrujący?

  W sprzedaży istnieje bardzo dużo modeli dzbanków. Głównymi producentami tych produktów dostępnych na polskim rynku są: Brita, Dafi, FilterLogic i Aquaphor. Podczas kupowania dzbanka należy kierować się tym, jak dużo filtrowanej wody potrzebujemy, jaki wskaźnik zużycia filtra będzie dla nas najodpowiedniejszy, czy wolimy urządzenie plastikowe czy szklane. Przy wyborze rozmiaru dzbanka należy pamiętać o tym, że na pojemność całkowitą składa się objętość wody już przefiltrowanej oraz tej, która jeszcze nie przepłynęła przez wkład. Istnieją dzbanki oznaczone rozmiarem XL. Będą one odpowiednie dla tych, którzy używają oczyszczonej i zmiękczonej wody do gotowania potraw, a nie jedynie do przygotowywania napojów. Natomiast dzbanki mniejszych rozmiarów są idealne dla tych, którzy oczyszczają wodę przed zrobieniem kawy lub herbaty oraz piją ją od razu po przefiltrowaniu. Wskaźniki zużycia filtra służą do informowania Cię o tym na jak długo jeszcze wystarczy Twój wkład. Na rynku są dostępne wskaźniki manualne, ledowe i elektroniczne. W tych pierwszych ustawiasz datę ręcznie – może to być data wymiany filtra lub dzień, w którym powinieneś włożyć nowy wkład. Sam ustalisz najlepszy system. Natomiast elektroniczne pokazują procentowe zużycie wkładu, a ledowe robią to za pomocą kolorów. Im bardziej zbliżony on do czerwonego, tym pilniejsza jest wymiana.

  Z czego składa się dzbanek?

  Każdy dzbanek jest podobnie zbudowany. Składa się on z głównego zbiornika na wodę, lejka, do którego wkładany jest filtr i wlewana jest woda, pokrywy oraz wskaźnika zużycia filtra. Większość takich naczyń wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, jednak w sprzedaży posiadamy również szklany dzbanek filtrujący firmy Dafi. Jest to model o nazwie Crystal i cieszy się dość dużą popularnością wśród kupujących. Oprócz niego do ulubionych dzbanków Polaków można zaliczyć te firmy Brita, takie jak: Marella, Style lub Aluna oraz Dafi Astra i Dafi Luna. W naszym sklepie znajdziesz również dzbanki FilterLogic oraz Aquaphor. Do ich bestsellerów należą FLJ402B Venus, FLJ601B Neptun, Aquaphor Ideal i Aquaphor Amethyst. Zazwyczaj wszystkie dzbanki są sprzedawane z kompatybilnymi filtrami oczyszczającymi wodę. Istnieją dwa główne typy filtrów. Pierwszym z nich jest wkład classic, czyli pionowy filtr w kształcie walca. Popularniejszym i częściej stosowanym jest wkład poziomy. W zależności od producenta ma on różne nazwy i różni się kilkoma szczegółami. Jest to Brita Maxtra+ Pure Performance, Maxtra+ Hard Water Expert, Dafi Unimax, FilterLogic FL-402 i Aquaphor B100-25. W opisach dzbanków dokładnie sprawdzisz, które pasują do Twojego.

  Czy dzbanek filtrujący jest zdrowy i bezpieczny?

  Nie istnieją żadne przeciwskazania medyczne do stosowania dzbanków filtrujących. Te dostępne na rynku są dopuszczone do kontaktu z żywnością i bezpieczne dla zdrowia. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub szkła i w wielu przypadkach można je myć w zmywarce. Ze względu na swoją filtrującą funkcję są wręcz wskazane jako pomoc przy codziennym nawadnianiu. Dzięki oczyszczającym wkładom dostarczasz do swojego organizmu krystalicznie czystą wodę bez metali ciężkich, chloru itp. Ponadto zawarte w dzbankach filtry zmiękczają wodę. Oznacza to, że Twoje sprzęty dużo rzadziej wymagają odkamieniania i serwisowania. Da się to zauważyć głównie na czajnikach i ekspresach do kawy.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media