Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Producent

  Produkty w promocji

  Najlepsze kawy

  Najlepsze kawy(Liczba produktów: 320)

  Kawa to napój, bez którego nie wyobrażamy sobie poranka lub dnia. Codziennie jest przygotowywana w milionach domów, biur, kawiarni i wielu innych miejscach. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze kawy ziarniste, mielone, rozpuszczalne oraz kapsułkowe. W sprzedaży posiadamy produkty takich firm jak: Tchibo, Illy, Jura i Davidoff. Kawy ziarniste idealnie sprawdzą się w ekspresach automatycznych z wbudowanym młynkiem. Inne metody również pozwolą odkryć głębię ich smaku, jednak wcześniej należy zmielić ziarna w młynku ręcznym lub automatycznym. Tak przygotowane mogą być wykorzystane w ekspresie kolbowym, kawiarce lub zaparzone w filiżance. Na szczególną uwagę zasługuje również kawa bezkofeinowa, która jest dużo delikatniejsza i może być pita przez kobiety w ciąży lub ludzi mających problemy żołądkowe. Doskonale wiemy, że dobra kawa jest bardzo ważna, dlatego w naszym sklepie znajdziesz tylko najlepsze mieszanki z ziaren z całego świata.

  Jak wybrać najlepszą kawę?

  Duża część z nas nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Często towarzyszy nam ona od śniadania do kolacji i stanowi znaczący element naszej diety. Jest najczęściej spożywanym napojem świata i drugim, po ropie naftowej, towarem handlowym.

  Znane są również jej właściwości prozdrowotne. Regularne spożywanie kawy chroni przed depresją, poprawia koncentrację, wydłuża życie i zapobiega chorobom nowotworowym. O jej popularności świadczy duża liczba metod jej przygotowywania oraz napojów robionych na jej bazie. Podstawowym produktem połączenia zmielonych ziaren i gorącej wody jest espresso. Jednak przy pomocy mleka możemy otrzymać inne napoje kawowe, takie jak: cappuccino, latte, flat white, mochę.

  Najpopularniejszymi gatunkami kawy są arabica i robusta. Stanowią one prawie całą uprawianą na świecie kawę. Czym się różnią i charakteryzują?

  Arabica

  Jest to delikatna i najlepsza kawa, z mniejszą zawartością kofeiny, ale o bardziej złożonych aromatach i wyczuwalnych nutach czekolady, orzechów lub owoców. Ziarna arabiki są większe i bardziej podłużne niż robusty. Jej hodowla jest bardziej wymagająca i trudna. Najlepiej rośnie na żyznych wzgórzach i zboczach o dużym nasłonecznieniu i wilgotności.

  Robusty

  Zawiera nawet dwukrotnie więcej kofeiny niż arabica. Jest bardziej goryczkowa i intensywna, a przy tym kwaśna. Robusta to gatunek łatwiejszy w uprawie i bardziej odporny na warunki atmosferyczne. Ze względu na swój mocny smak w sprzedaży częściej można ją znaleźć w mieszankach z arabiką. Stanowi wtedy wzmocnienie i uzupełnienie łagodniejszych ziaren.

  Jaka kawa do ekspresów?

  W Polsce największą popularnością cieszą się kawy mielone oraz rozpuszczalne. Jednak powoli zaczynamy doceniać smak świeżo zmielonych ziaren i coraz częściej sięgamy właśnie po kawy ziarniste. W ofercie naszego sklepu posiadamy kawy ziarniste Tchibo, Illy, Davidoff oraz Jura. Są one idealne do ekspresów automatycznych z wbudowanym młynkiem. W przypadku ekspresów kolbowych musimy dodatkowo zaopatrzyć się w młynek, ponieważ te urządzenia zazwyczaj go nie mają.

  Jednak, jeśli nie masz czasu na mielenie, w naszym sklepie znajdziesz też kawy już zmielone charakteryzujące się intensywnymi aromatami. Są to również produkty Tchibo, Davidoff, Jura i Illy. Dobra kawa do ekspresu powinna pochodzić z najlepszych plantacji i rozwijać się w słońcu. Ziarna muszą zostać poddane selekcji, a nad każdym etapem czuwać specjaliści. Nasze kawy spełniają wszystkie te warunki.

  Natomiast fanom wygody i różnorodności polecamy ekspresy kapsułkowe i specjalne kapsułki. Dzięki nim możesz spróbować kaw ze wszystkich zakątków świata, o różnych poziomach intensywności oraz w wielu smakach (np. waniliowym, karmelowym itp.).

  Kawa bezkofeinowa – nie musisz z niczego rezygnować

  Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pić kawy w klasycznej wersji jest ta odkofeinowana. Jest ona łagodniejsza, nie tak kwaśna i gorzka, a przede wszystkim zawiera nawet 20 razy mniej kofeiny. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą pić kawy, ale równocześnie nie chcą rezygnować z jej smaku. Takie wersje tego napoju również są dostępne w naszym sklepie.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media