Czas do wysyłki jeszcze dzisiaj

Infolinia: +48 56 649 43 25

pn. - pt. 8:00 - 16:00

Szeroki wybór, najlepsza jakość, szybka wysyłka – Filtrosfera.pl

Podkategoria

  Produkty w promocji

  Producent

  Przepływowe ogrzewacze wody

  Przepływowe ogrzewacze wody(Liczba produktów: 20)

  W budynkach mieszkalnych z łatwym dostępem do sieci ciepłowniczej gorąca woda płynąca z kranu jest standardem. Niestety nie zawsze takie podłączenie jest osiągalne. Może się to wiązać z przeszkodami technicznymi, terenowymi lub wysokimi kosztami. Czy musimy wtedy rezygnować z komfortowego mycia rąk, zmywania naczyń czy gorących kąpieli? Na szczęście nie! Rozwiązaniem są przepływowe ogrzewacze wody, które kupisz w naszym sklepie.
  Ten łatwy w montażu, ekonomiczny i wydajny sprzęt zapewni dostęp do ciepłej wody wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. To rozwiązanie nie tylko do domów i mieszkań, ale również do garaży, lokali usługowych, gabinetów, domków letniskowych lub działkowych i wielu innych pomieszczeń.

  Jak działa przepływowy ogrzewacz wody?


  Istnieją dwa główne typy ogrzewaczy wody. Możemy je podzielić na urządzenia montowane pod umywalką lub w jej pobliżu oraz na ogrzewacze z baterią, które zastępują nam klasyczną wylewkę. Jednak istota ich działania się od siebie nie różni. Sprzęt jest podłączany do instalacji bezpośrednio lub za pomocą wężyków i jest uruchamiany dopiero po odkręceniu kranu. Przepływająca woda podgrzewa się na bieżąco, co pozwala uniknąć strat energii.
  Ogrzewacz wody do baterii jest instalowany nad zlewem. Kran dostępny w zestawie rozwiązuje problem poszukiwania odpowiedniego elementu. Ponadto dzięki temu całość pasuje do siebie zarówno pod względem estetycznym, jak i montażowym. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić miejsce pod umywalką i w pełni wykorzystać przestrzeń.

  Jak wybrać ogrzewacz wody?


  Oprócz sposobu montażu, ogrzewacze różnią się swoim przeznaczeniem. Przed zakupem warto określić do jakich celów będziemy wykorzystywać podgrzaną wodę. Ma to związek z mocą danego urządzenia. Im jest ona wyższa, tym większe możliwości grzewcze. W związku z tym sprzęt o niskiej mocy może być zamontowany przy umywalce, ponieważ do mycia rąk nie potrzebujemy dużych ilości gorącej wody. Średnia moc ogrzewacza sprawdzi się przy zlewie, w którym zmywamy naczynia. Natomiast urządzenie o najwyższej mocy będzie idealne do podłączenia w pobliżu prysznica.

  Energooszczędność przepływowych ogrzewaczy wody


  Ogrzewacz wody jest urządzeniem działającym na prąd. Mając na uwadze koszty energii, warto zwrócić uwagę na cechy sprzętu, które pozwolą nam na oszczędności. Co ważne, już samo działanie ogrzewacza jest przemyślane pod tym kątem. Woda nie jest magazynowana w żadnym zbiorniku i nie jest podgrzewana na zapas. Dzięki temu zużywamy tylko tyle energii, ile potrzebujemy w danym momencie. To właśnie ta cecha odróżnia ogrzewacze przepływowe od pojemnościowych, takich jak bojlery, w których duże ilości wody są wciąż utrzymywane w wysokiej temperaturze.
  Parametrem, który może okazać się pomocny podczas zakupów jest również klasa oszczędności energetycznej. Pozwala ona określić zużycie prądu w odniesieniu do standardowych wartości w danej kategorii. Zgodnie z unijnymi dyrektywami ma ją każde urządzenie AGD. Klasa energetyczna wyrażana jest literami od A do G, gdzie A oznacza największą oszczędność. Ogrzewacz wody firmy Dafi ma klasę oszczędności A, co oznacza, że podczas jego użytkowania unikniemy strat energii i pieniędzy.

  Zalety ogrzewaczy przepływowych


  Podgrzewacz wody to urządzenie małych rozmiarów. Ponadto większość modeli może być montowana pod różnymi kątami. Dzięki tym cechom sprzęt sprawdzi się w prawie każdym, nawet niewielkim pomieszczeniu. To ważne, jeśli potrzebujemy ogrzewacza np. w domku na działce, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni.
  Zazwyczaj w zestawie znajdują się niezbędne elementy przyłączeniowe, które ułatwiają instalację i sprawiają, że jeszcze szybciej możemy cieszyć się ciepłą wodą. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre modele ogrzewaczy, szczególnie te o większej mocy, muszą zostać podłączone przez specjalistę. Co ważne, po instalacji sprzęt nie wymaga żadnej dodatkowej obsługi. Ciepła woda pojawia się w kranie od razu po jego odkręceniu.

  Newsletter

  Zapisz się! Na bieżąco otrzymuj informacje o aktualnych promocjach, wyprzedażach i nowościach!

  Podaj wynik: 6+8

  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  e-commerce platform by:

   
  Social media